ساخت گریتینگ درپوش:

گریتینگ علاوه بر کاربرد فراوان در صنایع مختلف در صنعت ساختمان و شهرسازی نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است. یکی از انواع این کاربردها ساخت گریتینگ درپوش میباشد که از آن برای پوشاندن مجراهای آب, چاهای فاضلاب, جوی های آب, ساختن پل برای عبور افراد و وسایل نقلیه و بسیاری دیگر از مکان ها استفاده مینمایند. ساخت گریتینگ درپوش نسبت به سایر محصولات مشابه علاوه بر استقامت بیشتر در تحمل بار و شرایط محیطی از قیمت تمام شده پایین تری نیز برخوردار است و از دیگر مزایای ساخت گریتینگ درپوش نسبت به سایر محصولات میتوان به نصب راحتتر آن و وزن پایین تر آن اشاره نمود.در زیر به برخی از پروژه های ساخته شده اشاره مینماییم:

ساخت گریتینگ درپوش پل ماشین:

همانطور که در تصویر زیر مشاهده مینمایید یکی از پر کاربدترین موارد استفاده گریتینگ در صنعت شهر سازی مختص ساخت انواع درپوش پل ماشین رو میباشد که به دلیل مقاومت بسیار بالای گریتینگ در تحمل بار و همچنین مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی آنرا از محصولات مشابه پیشتاز کرده است و بخش عظیمی از تولیدات را به خود اختصاص داده است.

ساخت گریتینگ درپوش پل ماشین

ساخت گریتینگ درپوش پل ماشین

ساخت گریتینگ درپوش جوی آب:

جوی های آب به صورت فراوان در تمامی شهرها و روستاها وجود دارد که در برخی از مکان ها مانند خیابان ها, پارک ها, کوچه ها نیازمند آن هستیم که درپوشی روی جوی ها به دلایل مختلف قرار داده شود. یکی از پرکاربردترین درپوش ها استفاده از گریتینگ میباشد که علاوه بر مقاومت بالا در مقابل فشار بار و مقاومت در برابر رطوبت به آسانی قابلیت نصب آن وجود دارد. که در زیر تصویری از نمونه ای از ساخت گریتینگ درپوش جوی آب و نصب آن را مشاهده مینمایید.

ساخت گریتینگ درپوش جوی آب

ساخت گریتینگ درپوش جوی آب

ساخت گریتینگ درپوش چاه فاضلاب:

در سیستم فاضلاب کشی همواره وجود ورودی هایی چاه فاضلاب ضروری و لازم است در برخی از مکان ها به دلیل وجود بو و امکان انتقال انواع میکروب و بیماری از درپوش هایی استفاده میشود که هیچگونه روزنه ای نداشته باشد و درب چاه را کاملا بپوشاند. اما در برخی از مکان ها که کانال های ارتباطی وجود دارد و نیازی به پوشاندن کامل درب چاه نمی باشد از گریتینگ ها استفاده میشود که به دلیل کاربرد بسیار پایین آن زیاد شناخته شده نمیباشد. در زیر نمونه ای از کاربرد آن را مشاهده مینمایید.

ساخت گریتینگ درپوش چاه فاضلاب

ساخت گریتینگ درپوش چاه فاضلاب

ساخت گریتینگ درپوش چاه:

یکی دیگر از پروژه های گریتینگ مربوط به ساخت درپوش با روزنه های ریز برای انواع چاه ها میباشد که علاوه بر پوشاندن روی آن و جلوگیری از سقوط افراد به داخل آن, مانع از ورود زباله به داخل آن شود و همچنین مانع ورود هوا به داخل آن نباشد. در بیشتر این موارد درپوش گریتینگ ساخته شده بیشتر به صورت لولایی میباشد که باعث میشود باز و بسته نمودن آن بسیار راحت باشد. در زیر نمونه ای از پروژه ساخته شده را مشاهده مینمایید.

ساخت گریتینگ درپوش چاه

ساخت گریتینگ درپوش چاه

ساخت گریتینگ درپوش صنعتی:

از گریتینگ ها علاوه بر استفاده فراوان در صنعت برای ساخت مکان های عبور و مرور افراد به صورت دائم و موقت و همچنین درپوش مکان های مختلف و به عنوان کف پوش در مکان هایی که امکان لیز خوردن افراد وجود دارد استفاده مینمایند. در زیر شما تصویر یک پروژه ساخته شده در یک شرکت صنعتی را مشاهده مینمایید که برای عبور و مرور افراد در بالای دستگاه ها در ارتفاع نصب شده است که هم میتوان از آن به صورت دائم و هم به صورت موقت استفاده نمود. در برخی از مکان ها که امکان وجود روغن وجود دارد از گریتینگ مضرس برای ساخت استفاده میشود که علاوه بر رفع مشکل عبور و مرور مانع از سرخوردن و لیز خوردن افراد نیز میشود.

ساخت گریتینگ درپوش صنعتی

ساخت گریتینگ درپوش صنعتی