محاسبه وزن گریتینگ

طریقه بدست آوردن وزن گریتینگ

تصویر جدول محاسبه وزن گریتینگ

محاسبه وزن گریتینگ به وسیله جمع وزن تسمه های باربر و تسمه های رابط و همچنین پوشش مورد استفاده بدست می آید.

در زمان طراحی گریتینگ میتوان به صورت حدودی و تا 95 درصد وزن پایانی یک قطعه گریتینگ را محاسبه نمود. برای انجام این امر بعد از طراحی گریتینگ و محاسبات لازم در خصوص میزان تحمل بار و فاکتورهای دیگری مانند طول و عرض گریتینگ که تمامی این محاسبات توسط کارشناسان و متخصصان این امر صورت میپذیرد تعداد تسمه های رابط و باربر, طول تسمه های رابط و تسمه های باربر و ورق مورد استفاده در ساخت تسمه های باربر و تسمه های رابط بدست می آید.

بعد از انجام مراحل بالا نوبت به انتخاب مواد سازنده گریتینگ میرسد که این امر با توجه به مکان مورد استفاده گریتینگ و میزان هزینه ارزیابی و سنجیده میشود که میتوان از مواد اولیه مانند آلومینیوم, فولاد و ورقه های استنلس استیل نام برد که به عنوان مثال در صورتیکه از فولاد در شرایط بد آب و هوایی و رطوبت بالا استفاده شود برای مقاومت بیشتر گریتینگ احتیاج به استفاده از پوشش گالوانیزه برای گریتینگ میباشد که خود این امر باعث بالاتر رفتن وزن گریتینگ میشود.

در ادامه مبحث محاسبه وزن گریتینگ باید خدمت شما عزیزان خاطر نشان کرد که امروزه نرم افزارهای متعددی توسط شرکت های گوناگونی ساخته و تولید شده است که به صورت رایگان در خدمت شما عزیزان قرار داده شده است تا در آنها با وارد کردن اطلاعات اولیه میتوانید به وزن تقریبی گریتینگ مورد نظر خود رسیده که این امر علاوه بر براورد هزینه میتواند در بخش هایی که نیاز به اسکلت سازی و زیر سازی برای نصب گریتینگ ها دارد کمک به سزایی نماید.

در ادامه مبحث محاسبه گریتینگ شما عزیزان میتوانید اطلاعات بیشتر و دقیق تری را در این زمینه در بخش وزن گریتینگ موجود در همین سایت مراجعه نموده و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.