بازرسی گریتینگ

قبل از ارسال گریتینگ به مکان مورد نظر مشتری باید مراحل بازرسی گریتینگ به صورت کامل انجام گیرد تا محصول نهایی از نظر کیفیت در بالاترین حد خود باشد. در این بخش از اطلاعات فنی گریتینگ به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

قبل از معرفی مراحل و روش های بازرسی گریتینگ باید به این نکته اشاره نماییم که گریتینگ ها نیز مانند سایر محصولات صنعتی دارای استانداردهای بین المللی و جهانی خاص خود می باشند که باید در مراحل بازرسی باید به صورت کامل مورد نظر گرفته شده و طبق آنها عمل نمود.

استانداردهای مورد اشاره در بالا را می توان به موارد زیر تقسیم بندی نمود:

1- استاندارد MBG 531 برای گریتینگ های سبک مورد استفاده قرار می گیرد.

2- استاندارد MBG 532 برای گریتینگ های سنگین مورد استفاده قرار می گیرد.

3- استاندارد MBG 533 نیز متعلق به جوشکاری گریتینگ می باشد.

4- استاندارد ASTM A123 برای پوشش گریتینگ به وسیله گالوانیزه گرم مورد استفاده قرار می گیرد.

در این بخش به توضیح بیشتر در خصوص استانداردها نمی پردازیم و شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات کامل و جامع در این خصوص به بخش مرتبط با استاندارد گریتینگ موجود در سایت مراجعه نمایید.

مراحل کنترل کیفی گریتینگ

تصویر بازرسی گریتینگ و مراحل کنترل کیفی این محصول
عکس بازرسی گریتینگ و مراحل کنترل کیفی این محصول

در ادامه به مراحل کنترل کیفیت گریتینگ یا همان بازرسی گریتینگ خواهیم پرداخت.

برای بررسی کیفیت گریتینگ ساخته شده ابتدا و اولین مرحله نظارت قبل از ارسال گریتینگ برای گالوانیزه شدن است که در این مرحله تمامی موارد مهم و تاثیر گذار توسط ناظرین و بازرسین متخصص مورد ارزیابی دقیق طبق استانداردها قرار خواهد گرفت که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

ابعاد و اندازه های گریتینگ ساخته شده.

مقدار دویدگی آن.

بررسی چشمه گریتینگ.

نظارت دقیق بر مشخصات فنی گریتینگ.

بازرسی ضخامت و ارتفاع در تسمه های کاربردی.

کنترل کیفیت جوشکاری.

بعد از کنترل کیفیت و نظارت مهندسین و کارشناسان کیفی و مورد تایید قرار گرفتن تمامی موارد گفته شده نوبت به ارسال گریتینگ به بخش گالوانیزه می رسد که بعد از گالوانیزه شدن نیز مراحلی از قبیل: زیبایی گریتینگ از نظر نما و ظاهر و همچنین میزان درخشندگی پوشش و روکش گالوانیزه, میزان ضخامت گالوانیزه و در آخر تمیزکاری و چسبندگی آن مورد ارزیابی دقیق قرار می گیرد.

این شرکت با جدیت در خصوص موارد گفته شده در بالا عمل می نماید تا در نهایت محصولی با کیفیت بسیار بالا به دست شما مشتریان عزیز و گرامی تحویل داده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مدیران فروش ما در تماس باشید.