گریتینگ گالوانیزه_001

گریتینگ گالوانیزه

همانطور که می دانید در اصل گریتینگ گالوانیزه یک نوع از گریتینگ فلزی می باشد با این تفاوت که به وسیله گالوانیزه روکش شده است و مقاومت بسیار بالاتری نسبت به گریتینگ بدون روکش گالوانیزه دارد و از این رو به آن گریتینگ گالوانیزه می گویند. گالوانیزه به مرحله ای گفته میشود که آهن یا فولاد را در یک ظرف مذاب برده و غوطه ور می کنیم و از این مواد مذاب یک حالت روکش مانند در فلز به وجود می آید که این لایه باعث مقاومت و استحکام گریتینگ دربرابر ضربه, بار, خوردگی  و… میشود و از دو راه باعث ایمنی و محافظت فلز میباشد یکی از راه محافظت دربرابر هوا و دیگری حفاظت کاتدی فلز است. به همین خاطر این نوع از گریتینگ در تمامی صنایع و مکان ها بسیار کاربرد پیدا کرده است.

کاربردهای گریتینگ گالوانیزه گرم

همانطور که در بالا اشاره نمودیم به دلیل ساختار و جنسیت گالوانیزه و بالا بردن مقاومت, امروزه کاربردهای بسیار زیادی پیدا کرده است که در زیر به برخی از آنها اشاره می نماییم:

استفاده در مصارف صنعتی

استفاده در مصارف ساختمانی

در کشاورزی

آزمایشگاهها

پل های ماشین رو

مقاوم سازی پله ها

صنایع پتروشیمی و پالایشگاه ها

این ها تنها بخش کوچکی از موارد استفاده گریتینگ گالوانیزه می باشد که به صورت خیلی خلاصه بیان نمودیم. شایان ذکر است گریتینگ گالوانیزه بیشتر در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر استقامت بالا در تحمل وزن نیاز به آن داشته باشیم که گریتینگ نصب شده در محل مورد نظر در مقابل شرایط جوی و محیطی نیز دارای مقاومت بالا باشد.