توضیحات در خصوص فرایند تولید گریتینگ

فرایند تولید گریتینگ 

برای تولید هر محصولی نیاز به اطلاعات اولیه و اطلاعات فنی محصول می باشد, که گریتینگ نیز نیاز به اطلاعات اولیه دارد که بعد مشخص نمودن اطلاعات اولیه از قبیل اطلاعات فنی و نقشه فرایند تولید گریتینگ آن آغاز میشود.برای تولید گریتینگ مراحل زیر به ترتیب انجام میشود:

1- در ابتدا تسمه های رابط و باربر طبق محاسبات انجام شده و استانداردهای لازم که در بخش اطلاعات فنی گریتینگ به صورت کامل توضیحات مربوطه را ارائه نموده ایم  ابعاد و ضخامت بدست آمده برش داده می شوند و سپس با استفاده از پرس های ضربه ای چشمه های گریتینگ پانچ می شوند.

2- بعد از پانچ تسمه های گریتینگ به دلیل فشار پرس ضربه ای تسمه ها مقداری حالت خمیدگی پیدا می کنند که باید آنها را به شکل اولیه خود یعنی به صورت صاف و بدون پیچش و خمیدگی برگرداند.برای این منظور تسمه ها را در دستگاه صاف کن قرار می دهند تا تمای خمیدگی های تسمه گرفته شود.

3- در این مرحله الگو یا فیکسچر گریتینگ مورد نظر بر روی میز کار طراحی و نصب می شود تا کلیه گریتینگ ها با یک الگوی خاص و به صورت دقیق و مانند هم ساخته شوند.

4- بعد از قرار دادن تمامی تسمه های باربر و رابط در محل خود در داخل الگو یا فیکسچر نوبت به ثابت کردن تسمه ها و به عبارتی چسباندن آنها به هم میشود که این کار به وسیله جوشکاری صورت میگیرد.بعد از جوشکاری نمودن تسمه ها گریتینگ اولیه تولید میشود.

5- در این مرحله گریتینگ اولیه ساخته شده را تمیز کاری نموده (سنگ زنی قسمت های جوش داده شده) و سپس به تابگیری گریتینگ می پردازیم تا گریتینگ هیچ گونه خمیدگی نداشته باشد و طبق نقشه خواسته شده تولید شده باشد.

6- حال وقت آن است که در قسمت کنترل کیفیت شرکت ایران گریتینگ, گریتینگ مورد نظر از لحاظ استاندارد سنجیده شود.

7- بعد از گذر از واحد کنترل کیفیت گریتینگ برای پوشش و یا روکش گالوانیزه به واحد مربوطه فرستاده میشود.

8- در واحد گالوانیزه ابتدا گریتینگ به وسیله اسید شویی چربی زدایی می شود و سپس با قرار گرفتن در وان های مخصوص گالوانیزه عملیات گالوانیزاسیون بر روی گریتینگ صورت می پذیرد.

9- گریتینگ اماده است و در بسته بندی های مخصوص به انبار فرستاده میشود تا به محل نصب پروژه ارسال گردد.

سعی بر آن نمودیم تا شما عزیزان را به صورت مختصر با فرایند تولید گریتینگ آشنا نماییم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =