طریقه قرار گیری و معرفی بست گریتینگ

معرفی بست گریتینگ

یکی از روش های نصب گریتینگ در محل مورد نظر استفاده از بست گریتینگ می باشد که در اصطلاح به آن کلمپ گریتینگ نیز گفته میشود. قبل از توضیح در مورد بست گریتینگ ابتدا به دو روش که بیشترین کاربرد را قبل از ساخت بست گریتینگ داشتند اشاره می نماییم:

جوشکاری: گریتینگ مورد نظر را بعد از انتقال به محل مورد نظر و بعد از قرار دادن به وسیله جوش در محل مورد نظر نصب می نماییم.البته شایان ذکر است نصب گریتینگ به وسیله جوش تنها در مواردی که اطراف محیط ما فلزی باشد امکان پذیر است.

بتون ریزی: در این روش اطراف محل نصب گریتینگ به میزان مشخص و محاسبه شده ای برداشته می شود و بعد از قرار دادن گریتینگ در محل نصب مورد نظر اطراف آنرا بتون ریزی می نمایند. البته شایان ذکر است این روش بیشتر در زمانی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد که گریتینگ بر روی زمین قرار است نصب شود به طور مثال نمی توان گریتینگ مورد استفاده در اطراف مخازن را به وسیله بتون ریزی نصب نمود.

حال بعد از بررسی دو مورد فوق زمان آن است که به توضیح در مورد رایج ترین و به صرفه ترین نوع نصب گریتینگ که همان استفاده از بست گریتنیگ می باشد اشاره نماییم:

نصب گریتینگ به وسیله بست

معرفی بست گریتینگ

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید بست گریتینگ در اصل نوعی پیچ و مهره می باشد که با قرار گرفتن در بین دو گریتینگ و یا بین گریتینگ و محل نصب اقدام به ثابت کردن گریتینگ می نماید. بست گریتینگ بر خلاف دو روش ذکر شده در بالا بسیار کم هزینه بوده و سرعت نصب بسیار سریع تری را نیز دارد.در اینجا لازم است به برخی از ویژگی های بست گریتینگ اشاره نماییم:

نمونه ای از نصب بست گریتینگ

تصویر طریقه نصب بست گریتینگ و معرفی بست گریتینگ

نصب آسان و راحت بست گریتینگ بدون هیج گونه آسیبی به پوشش گریتینگ

عدم وجود کارهای هزینه بر و وقت گیریمانند حفاری و جوشکاری و سوراخ کاری

راحت باز و بسته شدن بست گریتینگ و وقت گیر نبودن این روش

در هنگام تعمیر یک قسمت از گریتینگ نیاز به برهم زدن محیط نمی باشد و به آسانی با باز کردن بست گریتینگ می توان محل مورد نظر را باز نمود.

کیفیت بالا

قیمت مناسب

شما عزیزان میتوانید برای آشنایی بیشتر با بست گریتینگ که در اصطلاح کلمپ نیز نامیده میشود به بخش کلمپ گریتینگ مراجعه نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 7 =