گریتینگ چدنی

گریتینگ چدنی یکی دیگر از انواع گریتینگ ها می باشد که در این بخش به معرفی و توضیح در خصوص نحوه ساخت و تولید آن و همچنین مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت.

قبل از شروع بحث گریتینگ های چدن بهتر است چدن چیست را مورد بررسی قرار دهیم تا شما عزیزان بهتر با این محصول آشنا شوید.

برای تولید چدن مقداری کم از عناصر غیر فلزی مانند کربن را به آهن خالص اضافه می کنند به عبارت دیگر چدن به آلیاژهایی از آهن و کربن گفته می شود که بین 2 تا 6 درصد کربن داشته باشند.

معایب و مزایای چدن

حال که به تعریفی کلی از چدن رسیدیم بهتر است مزایا و معایب آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم که در زیر به آن اشاره خواهیم نمود:

دارای نقطه ذوب پایین.

میزان انقباظ کم در زمان سرد شدن و انجماد.

مقاومت کم در برابر ضربه.

دارای قابلیت جذب ارتعاش خوب.

نقطه ذوب پایین.

و موارد دیگر که شما عزیزان می توانید برای آشنایی کامل با چدن به مقاله سایت آهن بیست با لینک چدن چیست مراجعه نموده و علاوه بر مطالب بالا اطلاعات بسیار کامل تری را در خصوص چدن کسب نمایید.

فروش گریتینگ چدنی

در زیر تصویر نمونه ای از این محصول را می توانید مشاهده کنید:

تصویر و کاربرد گریتینگ چدنی
عکس گریتینگ چدنی

بیشترین کاربرد گریتینگ چدن در بحث ساخت درپوش برای کانال آب می باشد و در موارد دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد که البته امروزه به دلیل ساخت گریتینگ از متریال ها و مواد اولیه گوناگون دیگر مانند سابق مورد استقبال پیمانکاران قرار نمی گیرد.

برای کسب اطلاع از قیمت گریتینگ چدنی و همچنین نحوه سفارش و امکان ساخت و تولید این محصول و همچنین مقایسه آن با گریتینگ فلزی شما عزیزان می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرموده و به صورت رایگان و دقیق از مشاوره و راهنمایی آنها استفاده نمایید.

با تشکر از انتخاب شما عزیزان.

شرکت ایران گریتینگ.