پوشش گریتینگ

در این بخش از سایت ایران گریتینگ به بررسی یکی دیگر از موارد مرتبط با گریتینگ ها که همان پوشش گریتینگ می باشد خواهیم پرداخت و علاوه بر معرفی و کاربرد آن به بررسی انواع روکش های گریتینگ نیز خواهیم پرداخت.

روکش گریتینگ یا همان روکش گریتینگ را در کل می توان به سه دسته تقسیم نمود که عبارتند از روکش رنگ, پوشش پلی اتیلن و پوشش گالوانیزه که شایان ذکر است پرکاربردترین نوع روکش گریتینگ استفاده از گالوانیزه می باشد که در زیر به صورت مختصر در مورد انواع روکش گریتینگ توضیح می دهیم.

تصویر پوشش گریتینگ
روکش گریتینگ

انواع روکش گریتینگ و معرفی آنها

  • پوشش رنگ: یکی از روکش های گریتیگ رنگ است که بیشتر در نما و ظاهر ساختمان ها استفاده می شوند مثل درب های خروج و اسپیرال .این نوع از روکش گریتینگ هزینه کمی دارد و سلیقه ای انتخاب میشود و ضخامت این نوع روکش ها هم از گالوانیزه کمتر می باشد و قبل از رنگ کردن میتوان از ضد زنگ استفاده کرد تا در مقابل رطوبت مقاومت بیشتری داشته باشد.
  • پوشش پلی اتیلن: ازاین روکش ها با ضخامت های متفاوت استفاده میشود ولی متوسط ضخامت آن 700میکرون است و از روکش پلی اتیلن برای مقاومت دربرابر رطوبت استفاده می شود
  • روکش گالوانیزه گرم: ظاهر این روکش ها بسیار زیبا و تنوع زیادی دارد و بیشتر در کارهای کشتی سازی و پتروشیمی و شهرسازی و راه پله ها و پارکینگ کاربرد دارد و روکش گالوانیزه گریتینگ مقاوم دربرابر خوردگی و زنگ زدگی می باشد.طول عمر این روکش ها در بدترین شرایط آب وهوایی بسیار زیاد است .فرآیند گالوانیزاسیون گرم روشی آسان و کم هزینه تر از همه روش ها می باشد.گالوانیزه از سه راه فولاد را محافظت میکند: 1- به علت مقاومت و طول عمر بالا سرعت خوردگی را کم می کند. 2- این روش حفاظت کاتدیکی است. 3- روی به دلیل اینکه از فولاد الکترونگاتیو تر است و فولاد رامحافظت می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سایر مشخصات گریتینگ به بخش مرتبط با آن موجود در سایت مراجعه نمایید.