استاندارد گریتینگ

هر محصولی نیاز به استاندارهای خاص خود است تا بتواند بهترین کارآیی را داشته باشد که ساخت و تولید و همچنین گالوانیزه این قطعات هم باید از استاندارهای بین المللی خود تبعیت کند و استاندارد گریتینگ مطابق استاندارد ANSI MBG 531&532 می باشد و برای گالوانیزه کردن از استاندارد ASTM A 123 مطابقت می کند.

همانطور که در بالا به آن اشاره شد نه تنها استانداردهای مهم در ساخت و تولید گریتینگ مورد ارزیابی و بازرسی قرار می گیرد بلکه بعد از پوشش توسط گالوانیزه نیزه استانداردهای لازم در این زمینه نیز باید توسط بازرسین و متخصصان این امر صورت پذیرد.

شما عزیزان می توانید برای آگاهی و آشنایی با مراحل ارزیابی و نظارت شرکت بر تولید و عرضه گریتینگ به بخش مرتبط با بازرسی گریتینگ موجود در سایت مراجعه نموده و اطلاعات کافی را در این خصوص مشاهده نمایید.

برای درک بهتر مطالب بالا باید به این نکته اشاره نمود که استانداردهای بین المللی و جهانی موجود در این صنعت با نام های ANSI MBG 531 و MBG 532 و MBG 533 و BS 4592-1 و DIN 24537 و ASTM A123 و A780 نامگذاری شده اند.

که برخی از موارد بالا برای مراحل ساخت و تولید و میزان مشبندی و ابعاد گریتینگ ساخته شده و برخی برای گریتینگ های سنگین و سبک و همچنین برای انجام امور کنترل کیفی در بخش های جوشکاری, ضخامت تمسه های به کار رفته و در نهایت نوع و ضخامت گالوانیزه و تمیزکاری بعد از آن می باشد.

گریتینگ های استاندارد شامل  جوشی -فورچی که دراین نوع تسمه رابط را به اولین و آخرین تسمه باربر جوش می دهند. و استاندارد گرچی که این نوع هم دارای تسمه های فاصله انداز مستقیم یا چین دار می باشد تشکیل شده اند.

البته استاندارد گریتینگ با توجه به موقعیت های مورد استفاده از آن باید استفاده قرار بگیرد و دقت به اینکه نوع استاندارد گریتینگ مورد استفاده قرار گرفته با توجه به در نظر گرفتن محیط مورد نظر باشد از ملزومات استفاده از استانداردهای گریتینگ می باشد.و نیازی به یاداوری ندارد استفاده از گریتینگ استاندارد مانند هر محصول دارای استاندارد تنها باید مورد استفاده قرار بگیرد.

دانلود فایل های مورد بحث در بالا را می توانید از زیر دریافت کنید.

دانلود فایل استاندارد ANSI MBG 531

دانلود فایل استاندارد ANSI MBG 533

دانلود فایل استاندارد BS 4592-1

دانلود فایل استاندارد DIN 24537

دانلود فایل استاندارد A780

امیدواریم توانسته باشیم مطالب مفیدی را در این خصوص خدمت شما ارائه کرده باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.