انواع گریتینگ و بررسی موردی گریتینگ ها

انواع گریتینگ را در زیر مشاهده می نمایید. گریتینگ دارای انواع مختلفی از لحاظ جنس و سازه می باشد که در این بخش به بررسی انواعی از گریتینگ پرداخته ایم که در زیر می توانید توضیحات لازم در خصوص انواع گریتینگ را مشاهده نمایید و در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص هر کدام از انواع گریتینگ داشتین می توانید در بخش تماس با ما سوالات خود را مطرح نمایید تا در اسرع وقت کارشناسان ما پاسخ سوالات شما عزیزان را خواهند داد.

گریتینگ ها امروزه و با استفاده از متریال و مواد اولیه گوناگون در ساخت و تولید آنها دیگر مانند سابق تک بعدی نبوده و امروزه میتوان از گریتینگ ها در صنایع گوناگون استفاده نمود که دلیل این امر نیز همانطور که گفتیم استفاده از متریال های گوناگون در ساخت آنها می باشد در زیر به بررسی انواع گریتینگ های موجود در صنعت و بازار کشور عزیزمان ایران پرداخته ایم و توضیحات بسیار کامل و جامعی را در این خصوص خدمت شما عزیزان ارائه نموده ایم.

تصویر برخی از گریتینگ های تولید شده را می توانید در زیر مشاهده کنید:

عکس و تصویر انواع گریتینگ
تصویر انواع گریتینگ های تولیدی

شایان ذکر است گریتینگ ها امروزه کاربردهای بسیار زیادی پیدا کرده اند که بعضا این کاربردها را میتوان مشابه هم دانست به عبارت دیگر از چند مدل از گریتینگ ها با مواد اولیه گوناگون در یک مکان مشترک استفاده نمود که دیگر در این مورد باید به سایر فاکتورهای مهم مانند میزان تحمل بار, نحوه نصب, ظاهر گریتینگ و موارد دیگر از این قبیل مورد بررسی قرار بگیرد.

مشخصات انواع گریتینگ ها

در زیر به صورت مختصر و مفید به توضیح در خصوص مدل های مختلف گریتینگ خواهیم پرداخت و برای کسب اطلاعات تکمیلی می توانید با کلیک بر روی لینک های موجود در زیر به بخش مرتبط با آن نوع از گریتینگ مراجعه نموده و اطلاعات تکمیلی را مشاهده کنید.

باید به این نکته نیز توجه کنید که در تقسیم بندی گریتینگ ها ما دو روش اصلی را مد نظر قرار خواهیم داد در روش اول آنها را از نظر نوع تولید و ساخت دسته بندی کرده و در مرحله دوم از نظر مواد اولیه و متریال های به کار رفته در آن مورد ارزیابی قرار می دهیم.

البته روش های دیگری مانند ساخت گریتینگ ماشینی و اتوماتیک و همچنین گریتینگ دستی و یا سنتی و همچنین گریتینگ مضرس یا همان دندانه دار را نیز در برخی از شرکت ها جداگانه دسته بندی می شود که ما در این بخش از آن صرفه نظر می کنیم.

در کل شما عزیزان می توانید با دادن دیتیل محصول مورد نظر خود به کارشناسان و متخصصان ما انتخاب و محاسبه نهایی را به دست کارشناسان ما سپرده تا بهترین محصول را از نظر کیفیت و همچنین قیمت برای طراحی و ساخته و تولید نموده و در مکان مورد نظر شما عزیزان نصب نمایید.

دسته بندی گریتینگ ها از نظر نوع ساخت

تصویر انواع گریتینگ از نظر نوع ساخت و مدل تولید
انواع گریتینگ از نظر نوع ساخت و مدل تولید

دو جزء و قطعه اصلی و سازنده گریتینگ ها عبارتند از تسمه رابط و تسمه باربر که با قرار گیری آنها در کنار یکدیگر گریتینگ ساخته و تولید می شود حال می توان به جای قرار دادن تسمه از میلگرد یا نیم تسمه و یا چهار پهلوی تابیده شده استفاده نمود که تمامی آنها خود به یک نوع دسته بندی تقسیم می شوند.

گریتینگ تسمه در تسمه

گریتینگ تسمه در میلگرد

گریتینگ تسمه در نیم تسمه

گریتینگ تسمه در چهار پهلو

در این بخش از توضیح بیشتر در خصوص موارد ذکر شده در بالا خودداری کرده و علاقه مندان به این موضوع می توانند با کلیک بر روی گریتینگ مورد نظر خود اطلاعات کافی و جامعی را در این خصوص مشاهده کنند.

گریتینگ ها از نظر مواد اولیه و متریال

امروزه با توجه به پیشرفت صنعت گریتینگ مواد اولیه و متریال های گوناگونی در تولید این محصول پرکاربرد مورد استفاده قرار می گیرند که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید در بخش های مختلف سایت گریتینگ اطلاعات مورد نظر خود را جست و جو نمایید.

گریتینگ فلزی: با نام گریتینگ فولادی نیز شناخته می شود که امروزه بیشترین کاربرد و ساخت را در این صنعت به خود اختصاص داده است.

گریتینگ آلومینیوم: از آلومینیوم به دلیل مقاومت بسیار بالای آن در مقابل رطوبت و شرایط بد جوی توسط شرکت های تولیدی به صنعت گریتینگ سازی نیز وارد شده است تا بتوان از خصوصیات آن در این محصول نیز استفاده نمود.

گریتینگ گالوانیزه: همان گریتینگ فلزی و یا آهنی می باشد که برای افزایش مقاومت و طول عمر آن به وسیله گالوانیزه گرم روکش و پوشش شده است.

گریتینگ فایبرگلاس: در ساخت و تولید این محصول از مواد اولیه کامپوزیتی استفاده می شود که دارای مقاومت بیشتری در مرحله باگذاری و همچنین تحمل ضربه و شرایط بد محیطی دارد.

گریتینگ استیل: دیگر قدرت و استقامت محصولات تولید شده توسط استیل بر کسی پوشیده نیست که در صنعت گریتینگ سازی نیز از این مواد اولیه برای ساخت و تولید این محصول استفاده می شود. شایان ذکر است به دلیل قیمت تمام شده بالاتر آن نسبت به سایر مواد اولیه تولیدی در برخی از مکان های خاص از آن استفاده می کنند.

گریتینگ چدنی: یکی دیگر از مواد اولیه که در ساخت گریتینگ ها مورد استفاده قرار می گرفت چدن بود که البته امروزه نسبت به گذشه کمتر از مواد اولیه چدنی استفاده می شود.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را خدمت شما عزیزان ارائه نموده باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اطلاعات فنی و مشخصات فنی و همچنین استعلام قیمت و محسابه وزن گریتینگ می توانید در سایت ایران گریتینگ تمامی موارد مرتبط با این صنعت را مشاهده کنید.